Konkurs “Nowy Letni Święty Marcin”

Święty Marcin jest patronem dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy. Jest także patronem ulicy w samym sercu miasta Poznania, która wraca do życia po okresie rewitalizacji. Dlatego Fundacja Jeden Uniwersytet zaprasza wszystkie przedszkola oraz szkoły podstawowe z terenu powiatu poznańskiego oraz uczniów tych szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. “Święty Marcin na wakacjach”. Ideą konkursu jest pobudzenie działań artystycznych u dzieci opartych o wiedzę historyczną, własną fantazję i wyobrażenia. Sięgnijcie do legend i historii o Świętym Marcinie i wyobraźcie sobie jak mógł wyglądać, gdzie mieszkać lub gdzie spędzać wakacje patron jednej z najważniejszych arterii Miasta Poznania.

Konkurs realizowany jest w ramach wydarzeń Nowy Letni Święty Marcin oraz Kindernalia – największy dzień dziecka w Polsce organizowany przez studentów, którego Fundacja Jeden Uniwersytet jest inicjatorem i organizatorem. Kindernalia odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka oraz Rektorki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Pani Bogumiły Kaniewskiej, przy współpracy z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM.

Dla osób, które stworzą najlepszą pracę indywidualną przewidzieliśmy voucher na darmowy turnus naszych półkolonii “Tydzień z nauką”, voucher do kina dla całej rodziny oraz voucher do Centrum Szyfrów ENIGMA lub na zwiedzanie Centrum Kultury ZAMEK. Dla klasy, która prześle najlepsze prace przekażemy voucher na wycieczkę klasową do Historyland (https://historyland.pl/).

Prace można:
– przesyłać pocztą indywidualnie lub grupowo (reprezentacja klasy) do dnia 11 czerwca 2023 roku, do siedziby Fundacji Jeden Uniwersytet (ul. Ratajczaka 44 3. piętro, 61-728 Poznań)
– przekazać osobiście 3 czerwca 2023 r. w Parku im. Jana Pawła II (w punkcie informacyjnym podczas Festiwalu KINDERNALIA)
– zostawić w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu (budynek Arkadii) do dnia 9 czerwca 2023 r.

Pracę należy przekazać  wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem stanowiącym załącznik nr 1 oraz podpisaną klauzulę informacyjną stanowiącą załącznik nr 2. W imieniu klas oświadczenie wypełnia i podpisuje nauczyciel.

Dokumenty do pobrania:
REGULAMIN
PLAKAT