O nas

Czym są Kindernalia?

Kindernalia to projekt jedyny w swoim rodzaju. Łączymy w nim popularyzację nauki oraz edukację i sprawiamy, że dzieci nieustannie poznają coś nowego! Nasze treści są różnorodne, dostosowane do każdego oraz przekazane w przystępny sposób. Stawiamy sobie za cel rozwój dziecięcej kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i pokazujemy sposoby na produktywne spędzanie wolnego wolnego. Początki naszej działalności sięgają 2017 roku, dzięki naszemu kilkuletniemu doświadczeniu doskonale wiemy, które pomysły najbardziej angażują naszych odbiorców!

Początki Kindernaliów

Kindernalia, jako wydarzenie celebrujące Dzień Dziecka, pierwszy raz pojawiło się na poznańskich Juwenaliach w 2017 roku. Początkowo były to działania w juwenaliowej strefie animacji. Atrakcje przygotowane przez wolontariuszy okazały się tak dobrze odebrane przez rodziców i dzieci, że postanowiliśmy o organizacji osobnego, skierowanego tylko do nich, projektu.
W 2018 i 2019 roku odbyły się dwie pierwsze edycje Kindernaliów na świeżym powietrzu, których koordynatorką oraz pomysłodawczynią była Klaudia Bojko, studentka Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.. Metodą prób i udoskonaleń przygotowywaliśmy różnorodne atrakcje dla dzieci oraz rodziców. Naszym celem od początku było stworzenie największego Dnia Dziecka w Polsce, pełnego wrażeń, edukacji i dobrej zabawy dla całej rodziny.

Kindernalia w formie zdalnej

Obecnie Kindernalia wygodnie rozgościły się w internecie, dzięki czemu możemy dotrzeć do dzieci w całej Polsce. Edycja wiosenna w 2020 roku była próbą sił wolontariuszy, którzy zostali postawieni przed nie lada wyzwaniem. Wszelkie aktywności i konkursy przekazywane są poprzez naszego Facebooka. Wydarzenie jest skierowane dla wszystkich, ponieważ w żaden sposób nie ograniczamy progu wiekowego, a naszym celem jest tworzenie wartościowych i przede wszystkich bezpłatnych treści dla każdego. Największym zainteresowanie Kindernalia cieszą się się wśród dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy wspólnie z dziećmi odliczać dni do gwiazdki. Edycja Świąteczna jest efektem świadomej decyzji oraz pracy wielu zaangażowanych studentów poznańskich uczelni, których celem jest edukowanie poprzez zabawę. Obecnie jesteśmy w trakcie prac nad Wiosenną Edycją Kindernaliów 2021!

Kindernalia jako efekt współpracy poznańskich studentów.

Kindernalia są tworzone sukcesywnie od około 3 lat, dzięki zaangażowaniu i wsparciu poznańskich studentów. Pasja każdego wolontariusza, a także nietuzinkowe pomysły były i są bazą oferowanych przez nas atrakcji. W organizacji stacjonarnych edycji Kindernaliów brało udział około 300 wolontariuszy, w edycji formie zdalnej wspiera nas grupa ponad 150 osób.


Organizatorzy

Fundacja 1 Uniwersytet logo

Patronaty

UAM logo

Partnerzy

Antywiruski logo Sylveco logo Kupiec Poznański logo Utubersi logo Jack Rabbit logo Climbing Spot logo Laboraki logo Jump Arena logo Muzeum Czekolady logo Wydawnictwo Kłębek Uczuć logo Pyra Bar logo Gong logo Studio Figura logo go4robot logo Żywe Muzeum Obwarzanka logo Pezzi Pizza logo Dr Clown logo Ciastkarnia logo Discofox logo Świat Dzieciu logo Antresola logo GOAP logo Be Happy logo eplecaki logo Anka Dziedzic logo danimatoring logo lech poznań logo posir logo MSC logo mini melts logo Wydawnictwo Nasza Ksiegarnia logo rebel logo